U votua buxheti i komunës së Kumanovës për vitin 2018 - Bota Sot
U votua buxheti i komunës së Kumanovës për vitin 2018

Kumanova

U votua buxheti i komunës së Kumanovës për vitin 2018

Më: 27 dhjetor 2017 Në ora: 16:32
Ilustrim

Komuna e Kumanovës e ka votuar buxhetin për vitin 2018, i cili do të jetë pak më shumë se 31 milionë euro.

Buxheti u votua në seancën e katërt të përbërjes së re të këshillit komunal të kësaj komune.

Buxheti i sivjetëm është fare pak më i lartë se sa i vitit 2017. Edhe në këtë komunë, këshillëtarët e OBRM-PDUKM-së e lëshuan mbledhjen për shkak të arrestimit të deputetëve dhe aktivistëve të tyre.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test