Kumanovë, 27.5 milionë denarë për mirëmbajtjen e ndriçimit publik - Bota Sot
Kumanovë, 27.5 milionë denarë për mirëmbajtjen e ndriçimit publik

Kumanova

E enjte, 18 tetor 2018

Kumanovë, 27.5 milionë denarë për mirëmbajtjen e ndriçimit publik

Më: 9 janar 2018 Në ora: 11:38
Kumanovë

Komuna e Kumanovës do të ndajë 17.5 milionë denarë për mirëmbajtjen e ndriçimit të qytetit, 6 milionë denarë për ndërtimin e ndriçimeve të reja dhe 4 për rikonstriuimin e atyre ekzistuese.

Mjetet për financimin e programit për shfrytëzimin dhe mirëmbajtjen e ndriçimit publik në Kumanovë, do të sigurohen nga buxheti i komunës.

Ndriçimet e reja do të vendosen në ndërtimet e reja që do të bëhen në qytet, me urdhër të komunës.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test