Tre zjarre mbrëmë në Kumanovë

Kumanova

Tre zjarre mbrëmë në Kumanovë

Më: 9 gusht 2018 Në ora: 10:32
Zjarri

Tre zjarre mbrëmë kanë shpërthyer në rajonin e Kumanovës, informojnë sot nga Njësiti territorial kundër zjarreve.

Zjarrfikësit dje kanë intervenuar në zjarrin që shpërtheu nën përkujtimoren “Kullotat” nga ora 20:45 deri 21:00. Zjarri kaploi barin e thatë.

Mbrëmë në dy vende zjarr ka pasur edhe në “Bagrem Banja” në lagjen “Pero Çiço”. Zjarri i parë është regjistruar në orën 13:00, ndërsa i dytë në lokacionin e njëjtë në orën 18:15.

Me rritjen e temperaturave thuajse çdo ditë digjet bari i thatë dhe kullotat në disa lokacione në Kumanovë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat