Policisë i mbesin veturat në lloç - Bota Sot
Policisë i mbesin veturat në lloç

Lajme

Policisë i mbesin veturat në lloç

Më: 20 dhjetor 2018 Në ora: 07:15
Policisë i mbesin veturat në lloç

Disa vetura të Policisë së Kosovës kanë mbetur në lloçin te mihja sipërfaqësore në fshatin Shipitullë të Obiliqit.

Pjesëtarë të Policisë të stacionit në Obiliq si dhe të Njësive Speciale kishin shkuar në vendin ku po protestonin disa banorë të fshatit Shipitullë ndaj, siç kanë thënë ata, mosmbajtjes së premtimit nga kryeministri Ramush Haradinaj se banorë të fshatit do të punësoheshin në KEK.

Protestuesit kanë arritur të ndalin punën e ekskavatorit të KEK-ut.

Pas bisedimeve me Policinë, banorët kanë ndërprerë protestën në orët e mbrëmjes dhe janë shpërndarë të qetë.

Gjatë përpjekjes për t’u kthyer në bazë, veturat e Policisë kanë mbetur në lloç.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...