News Growl: Vlora Çitaku është ambasadorja më me stil në Washington - Bota Sot
News Growl: Vlora Çitaku është ambasadorja më me stil në Washington

Lajme

News Growl: Vlora Çitaku është ambasadorja më me stil në Washington

Më: 11 janar 2019 Në ora: 23:45
Vlora Çitaku

Ambasadorja Vlora Çitaku është konsideruar ambasadorja më me stil në Washington.

Revista prestigjioze News Growl i ka kushtuar një artikull ambasadores së Kosovës në Shtetet e Bashkuara, ku thuhet se ka pak diplomatë në Washington që i afrohen asaj për nga moda.

“E gjallë, magjepsëse dhe dinamike, Çitaku ka bërë një rrugë të gjatë që kur ka qenë si refugjate gjatë luftës që u zhvillua në Kosovë”.

“Ajo u emërua ambasadore e Kosovës në Shtetet e Bashkuara, në gusht të vitit 2015”.

Kjo revistë thekson se marrëdhëniet me SHBA-të janë veçanërisht të rëndësishme për kosovarët për shkak të intervenimit ushtarak gjatë luftës të vitit 1998-99.

“Nëse dikush do të më kishte thënë 18 vjet më parë, gjatë kohës kur unë isha refugjate, se një ditë unë do të bëhesha ambasadore, nuk do ta kisha imagjinuar se kjo mund të ndodhte me të vërtetë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...