Deklarata që dridhi Serbinë: Gruaja e Oliver Ivanoviqit është “djallë”, veç nëpër klube nate rrin - Bota Sot
Deklarata që dridhi Serbinë: Gruaja e Oliver Ivanoviqit është “djallë”, veç nëpër klube nate rrin

Lajme

Deklarata që dridhi Serbinë: Gruaja e Oliver Ivanoviqit është “djallë”, veç nëpër klube nate rrin

Më: 13 janar 2019 Në ora: 23:35
Bashkëshortja e ish-liderit të Iniciativës Qytetare SDP – Oliver Ivanoviq, Milena Ivanoviq

Njëri nga krerët e Lidhjes për Serbinë, Zheljko Veselinoviq ka komentuar mospjesëmarrjen e Milena Ivanoviqit në kujtimin për një vjetorin e vrasjes së bashkëshortit të saj.

Veselinoviq e ka quajtur bashkëshorten e Ivanoviqit “grua djallë”.

“Pranë kësaj gruaje, Oliverit nuk i janë dashur armiqtë. Gruaja e cila vetëm pak muaj pas vrasjes së burrit shëtitet nëpër klubet e Beogradit dhe nuk vije në përvjetorin e burrit të vrarë është grua djallë”, ka shkruar Veselinoviq në llogarinë e tij në Twitter.

Dje, liderit të vrarë të Iniciativës Qytetare “Liria, Demokracia, Drejtësia”, Oliver Ivanoviqit në varrezat e Beogradit i është mbajtur ceremonia e shënimit të njëvjetorit të vrasjes.

Aty kanë marrë pjesë anëtarët e familjes së tij, mirëpo e pranishme nuk ishte bashkëshortja, Milena, si dhe nënkryetari i Qeverisë, Rasim Lajiq, dhe liderët opozitar.

Në mesin e atyre që ishin të pranishëm u oanë edhe Dragan Gjilas, Zoran Lutovac, Borko Stefanoviq, Boris Tadiq, Slavisha Ristiq dhe Gjorgje Vukadinoviq.

Të kujtojmë se deklarata e Veselinoviqit është kritikuar ashpër nga zyrtarët e pushtetit në Serbi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...