Vajzës së vogël i ngeci koka në ashensorin e prishur dhe vdiq - gjobë prej 1.5 milion funtesh për dy kompani - Bota Sot
Vajzës së vogël i ngeci koka në ashensorin e prishur dhe vdiq - gjobë prej 1.5 milion funtesh për dy kompani

Lajme

Vajzës së vogël i ngeci koka në ashensorin e prishur dhe vdiq - gjobë prej 1.5 milion funtesh për dy kompani

Më: 16 janar 2019 Në ora: 23:45
Alexys Brown

Një vajzë pesëvjeçare, Alexys Brown, vdiq pasi koka e saj mbeti e bllokuar në ashensorin e prishur të shtëpisë së saj, kjo për shkak te neglizhencës së kompanive përgjegjëse për mirëmbajtjen e tij.

Vogëlushja vuajti - sipas asaj që raporton Mirror, duke marrë plagë të tmerrshme në kokë. 

Ngjarja ka ndodhur në Weymouth, Dorset në gusht 2015 dhe se këto ditë po zhvillohet procesi gjyqësore.

Të dy kompanitë përgjegjëse për trajtimin e ashensorit janë gjobitur me 1.5 milion funte për rastin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...