Shqetësimi i Rusisë për Ballkanin dhe miliarda dollarët e shpenzuar në fake news - Bota Sot
Shqetësimi i Rusisë për Ballkanin dhe miliarda dollarët e shpenzuar në fake news

Lajme

Shqetësimi i Rusisë për Ballkanin dhe miliarda dollarët e shpenzuar në fake news

Nga: N.Sh Më: 17 janar 2019 Në ora: 10:18
Vladimir Putin

Kryetari i Republikanëve të Kosovës, Faton Kurti, thotë se, Rusia po e shpreh shqetësimin e tij për shkak të involvimit të SHBA-së dhe BE-së në politikat e Ballkanit.

Kurti thotë se, Rusia shpenzon 1.1 miliardë dollarë në vit për dezinformata për të rritur ndikimin e saj në shtete të caktuara.

Sipas tij, pajtimi me Rusinë do të thotë rrënim i pavarësisë së Kosovës.

Më poshtë shkrimi i plotë:

KEEP RUSSIA OUT OF BALKANS.

Përderisa presidenti Rus Putin shpreh shqetësimin e tij për shkak të involvimit të SHBA-ve dhe BE- së në politikat e Ballkanit - në të njëjtën kohë Rusia shpenzon 1.1 Miliard dollarë në vit për DEZINFORMACION (FAKE NEWS) që të rrisë kështu ndikimin e saj në shtete të caktuara.

PAJTIM ME RUSINË DO TË THOTË RRËNIM I PAVARËSISË SË KOSOVËS!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...