Makina me tabela të Shqipërisë alarmoi shërbimin sekret në Beograd - Bota Sot
Makina me tabela të Shqipërisë alarmoi shërbimin sekret në Beograd

Lajme

Makina me tabela të Shqipërisë alarmoi shërbimin sekret në Beograd

Më: 17 janar 2019 Në ora: 23:13
Makina me tabela të Shqipërisë alarmoi shërbimin sekret në Beograd

Pranë kishës serbe, ku pritej të vinte, Vladimir Putin dhe Aleksandar Vuçiç, ka ndodhur një incident i vogël, kur sherbimi sekret u desh të ndërhyjë për të kontrolluar një makinë me targa nga Shqipëria, raporton RTS.

Sipas shërbimit publik të Serbisë, kjo makinë ishte e dyshimtë për anëtarët e shërbimeve të sigurisë, kështu që ata filluan kontrollin e saj.

Ajo doli megjithatë të ishte një alarm i rremë, sepse makina ishte në të vërtetë një diplomati rus i cili është duke shërbyer në ambasadën ruse në Shqipëri, dhe kjo ishte siç thuhet një makinë në pronësi të ambasadës, sipas RTS.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...