Sllovenia mbështet dialogun Kosovë-Serbi - Bota Sot
Sllovenia mbështet dialogun Kosovë-Serbi

Lajme

Sllovenia mbështet dialogun Kosovë-Serbi

Më: 28 janar 2019 Në ora: 12:26
Borut Pahor

Sllovenia mbështet ambiciet e Serbisë për t’u bërë anëtare e Bashkimit Evropian dhe përkrah dialogun midis Beogrod dhe Prishtinës, se dialogu nuk ka alternativë.

Kështu tha sot në Beograd, Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor.

Në një konferencë të përbashkët shtypi me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, Pahor kujtoi se dhjetë vjet më parë, kur foli për Serbinë në Këshillin Evropian, ai tha se pas hyrjes së Kroacisë në bllok, Serbia duhej të bëhej anëtare e saj sa më parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...