Punëtorët e RTK-së me peticion kundër Ligjit për Pagat - Bota Sot
Punëtorët e RTK-së me peticion kundër Ligjit për Pagat

Lajme

Punëtorët e RTK-së me peticion kundër Ligjit për Pagat

Më: 4 shkurt 2019 Në ora: 09:01
Foto

Përmes një njoftimi për media, Sindikata e Punëtorëve e RTK-së ka bërë të ditur se nga sot do të vendosë në katër kanalet dhe dy radiot peticion për ta kundërshtuar përfshirjen e RTK-së në Ligjin për Pagat, ku me vendimin e fundit të Kuvendit të Kosovës RTK-ja shndërrohet në medium shtetëror, gjë kjo e papranueshme për ta.

“Andaj ju bëjmë thirrje ta nënshkruani të gjithë këtë peticion, ndërsa ne pastaj do ta dërgojmë tek Avokati i Popullit dhe më pastaj në Gjykatën Kushtetuese për të kërkuar sqarim”, thuhet në njoftimin e SPERTK-së.

Kujtojmë se qysh në fillim punëtorët e RTK-së e kanë kundërshtuar përfshirjen e RTK-së në Ligjin për Pagat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...