Përfundon seanca dëgjimore ndaj policit të dyshuar për rastin e të miturës në Drenas - Bota Sot
Përfundon seanca dëgjimore ndaj policit të dyshuar për rastin e të miturës në Drenas

Lajme

Përfundon seanca dëgjimore ndaj policit të dyshuar për rastin e të miturës në Drenas

Më: 7 shkurt 2019 Në ora: 16:38
Foto

Pas seancës avokati, Bekim Kafexholli, mbrojtës i të dyshuarit për dhunim ndaj një të miture ka thënë se ajo që është deklaruar në media nuk qëndron krahasuar me dyshimet e prokurorisë.

Pritet paraburgimi i policit për rastin e përdhunimit në Drenas

Ai nuk ka pranuar të flasë më shumë rreth dyshimeve të prokurorit duke thënë se bëhet fjalë për një të mitur.

Vetëm ka thënë se si mbrojtje ka kërkuar që i mbrojturi i tij të lirohet në procedurë të rregullt. Ndërsa Gjykata brenda dy orësh pritet të vendosë për masën që do ta caktojë ndaj të dyshuarit, raporton KTV.

Prokuroria Themelore në Prishtinë pretendon se V.V ka kryer dy vepra penale që janë të sanksionuara me kodin Penal të Kosovës për veprën penale të keqpërdorimit të autoritet zyrtar dhe ndërprerje të shtatzënisë së hershme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...