Lajmi i fundit: Nxënësi i klasës së gjashtë bën vetëvrasje, ja arsyeja që e shtyri - Bota Sot
Lajmi i fundit: Nxënësi i klasës së gjashtë bën vetëvrasje, ja arsyeja që e shtyri

Lajme

Lajmi i fundit: Nxënësi i klasës së gjashtë bën vetëvrasje, ja arsyeja që e shtyri

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 17:13
Foto ilustrim

Medvegjën e ka çelur mëngjesi me një lajm të zi, ku një djalosh (12) vrau vetën në armë e babait të tij në mënyrë të tmerrshme dhe afër trupit ai ka lëne një letër, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë” duke ju referuar burimeve të autoriteteve lokale.

M.N (12) nga një fshati afër Medvegjës ka kryer vetëvrasje mbrëmë nga të shtënat veten në grykën e armës së babait të tij, dhe të ardhshëm të trupit të tij të pajetë u gjet një shënim vetëvrasje drejtuar prindërve të tij.

Kjo tragjedi e pashembullt në komunën e Medvegjës ka ndodhur rreth orës 18 në shtëpinë e një familje, kur thirrja për ndihmë erdhi në qendrën shëndetësore Medvegjës, por mjekët nuk ishin në gjendje të bëjë asgjë, sepse djali nuk ka dhënë shenja të jetës.

Djali ishte një nxënës klasën e 6-të ne shkollën fillore “Radovan Kovacevic” në Medvegjë. U zbulua se djali është vrarë për shkak të notave të këqija në shkollë.

Familja ka një fëmijë, një vajzë më të vogël, dhe nëna e djalit i cili ngriti duart për veten shtatzënë.

Vendasit thonë se kjo është një familje e mirë dhe se asgjë nuk ka treguar kurrë një tragjedi të mundshme. Hetimet vazhdojnë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...