Daçiq flet rreth ndryshimit të kufijve: Ja e kujt ishte ideja për një gjë të tillë! - Bota Sot
Daçiq flet rreth ndryshimit të kufijve: Ja e kujt ishte ideja për një gjë të tillë!

Lajme

Daçiq flet rreth ndryshimit të kufijve: Ja e kujt ishte ideja për një gjë të tillë!

Më: 12 shkurt 2019 Në ora: 17:33
Ivica Daçiq

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq beson se SHBA do të mbështetë marrëveshjen e Beogradit dhe Prishtinës, dhe se tani është një moment i favorshëm për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

Ai tha për TV Hepi se Serbia është kundër vazhdimit të dialogut derisa të mos hiqet taksa ndaj mallrave serbe, e vendosur nga Prishtina zyrtare vitin e kaluar.

I pyetur për idenë e ndryshimit të kufijve dhe se e kujt ishte ideja për një gjë të tillë, Serbisë apo SHBA, Daçiq tha se nuk kishte sinjal nga SHBA.

“Nuk mund të thuhet se Amerika është në favor të këtij parimi", tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...