OKB e konfirmon, se ka pranuar letrën e ministrit Pacolli. Sekretari i përgjithshëm Gueterres do t’i përgjigjet - Bota Sot
OKB e konfirmon, se ka pranuar letrën e ministrit Pacolli. Sekretari i përgjithshëm Gueterres do t’i përgjigjet

Lajme

OKB e konfirmon, se ka pranuar letrën e ministrit Pacolli. Sekretari i përgjithshëm Gueterres do t’i përgjigjet

Më: 14 shkurt 2019 Në ora: 09:17
Pacolli dhe Gueterres

Ne fillim te kesaj jave Zevendeskryeministri dhe Ministri Punve te te Jashtme te Kosovës i ka derguar nje leter Sekretarit te Pergjithshem te OKB-së z.Antoni Guterres. Ne kete leter te shefit te diplomacise kosovare derguar njeriut numer nje te OKB-së, z. Pacolli ka shkruar për siatuaten aktuale ne Kosovë, dialogun e Brukselit si dhe gatishmerin që Kosova për te qene pjesë e OKB-së. Zyrtaret e OKB-së kane njoftuar sot agjencine e lajmeve “Presheva Jonë” se kane pranuar letren e ministrit kosovar Pacollit deguar shefi te OKB-së z. Gueteres.

“Letra e ministrit kosovar Pacolli ka arritur sot dhe ajo gjendet mbi tavoline ne kabinetin e sekretarit te pergjithshem te OKB-së z.Antonio Guterres…” ka thëne znj. Eri Kaneko nga kabineti i sekretarit te përgjithshem te Kombeve te Bashkuara. Zyrtaret e OKB-së kane falenderuar minisritn kosovar për letrën nga Prishtina që do te shqyrtohet nga shefi i OKB-së i cili edhe do t’i përgjigjet ditëve ne vijim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...