Disa ueb-faqe të Serbisë hakohen për 11 vjetorin e Pavarësisë - Bota Sot
Disa ueb-faqe të Serbisë hakohen për 11 vjetorin e Pavarësisë

Lajme

Disa ueb-faqe të Serbisë hakohen për 11 vjetorin e Pavarësisë

Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 14:58
Faqet e hakuara

Me rastin e shënimit të 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, një grup i hakerëve kosovarë, Kosova Hackers Army, i ka vënë jashtë funksionit disa faqe të internetit të cilat operojnë në Serbi.

Klan ka gjetur se janë të paktën 10 faqe të internetit të cilat janë hakuar vetëm sot nga grupi KHA.

“Mos u zemëro administrator, ne sapo shkatërruam ueb-faqen tuaj dhe ju tani nuk duhet të qani por duhet të mundoheni ta rregulloni atë nëse mundeni. Ne jemi Ushtria e Hakerëve të Kosovës”, shkruan nëpër faqet e shkatërruara.

Më poshtë mund t’i gjeni adresat e këtyre faqeve të hakuara.

http://dominus.co.rs/
http://promo-team.rs/
http://ozcentral.rs/
http://ekoinovacije.rs/
http://kodcvetka.rs/
http://cela.rs/
http://polet.org.rs/
http://baza.ozcentral.rs/
http://partizanovturnir.com/
http://dominus-co-rs.dominus.mycpanel.rs/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...