Kurti: Sadri Ramabaja i burgosur politik në shtetin e kapur të Kosovës - Bota Sot
Kurti: Sadri Ramabaja i burgosur politik në shtetin e kapur të Kosovës

Lajme

Kurti: Sadri Ramabaja i burgosur politik në shtetin e kapur të Kosovës

Më: 19 shkurt 2019 Në ora: 20:25
Famje nga promovimi

Sot, në Bibliotekën Kombëtare dhe Universitare të Kosovës u promovua për veprimtarin e Vetvendosje Sadri Ramabaja, ku të pranishëm ishin ndër të tjerë edhe veprimtarë e aktivistë të Lëvizjes Vetvendosje, e ku përpos komenteve për librin, kryetari i VV Albin Kurti ka thënë se Presidenti Thaçi dhe kryeparlamentari Veseli kanë dhënë deklarata armiqësore kunder Ramabajës.

Ja postimi i Kurtit në facebook

Në Bibliotekën Kombëtare dhe Universitare sot u promovua libri "Liri për Dr.Ramabajën". Edhe pak mbushen një vit e gjysmë prej kur profesori, veprimtari dhe asamblisti Sadri Ramabaja po mbahet padrejtësisht në burg. Në seancën e fundit gjyqësore, presidenti Hashim Thaçi dhe kryeparalmentari Kadri Veseli, në deklaratat e tyre në cilësinë e dëshmitarëve, mbajtën qëndrim të skajshëm armiqësor kundër Sadriut duke e vulosur atë si të burgosur politik në shtetin e kapur të Kosovës.

Image

 

 

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...