Hoti: Nuk na duhet qeveri që na izolon nga bota perëndimore - Bota Sot
Hoti: Nuk na duhet qeveri që na izolon nga bota perëndimore

Lajme

Hoti: Nuk na duhet qeveri që na izolon nga bota perëndimore

Më: 20 shkurt 2019 Në ora: 10:54
Avdullah Hoti

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së Avduallah Hoti, përmes një postimi në Facebook shkruan se Kosovës i duhet qeveri e pergjegjshme, që punon sipas ligjit dhe qe i ushtron kompetencat kushtetuese. Nuk na duhet nje qeveri qe vetem shperdoron buxhetin, emeron zv.ministra, koordinatore nacional e keshilltare, nderkaq pergjegjesine e delegon.

Ai më tej shkruan se, shefi i Koalicionit PAN, z.Veseli, i pari duhet të marrë përgjegjësinë për këtë izolim të Kosovës, dhe se dorëheqja e tij është e domosdoshme për të hapur rrugën për një qeveri normale përmes zgjedhjeve të lira.

Postimi i plotë:

Kosovës i duhet qeveri e përgjegjshme, që punon sipas ligjit dhe që i ushtron kompetencat kushtetuese. Nuk na duhet një qeveri që vetëm shpërdoron buxhetin, emëron zv.ministra, koordinatore nacional e këshilltare, ndërkaq përgjegjesinë e delegon. 
Nuk na duhet qeveri që na izolon nga bota perëndimore. Nuk na duhet kryeministër qe i refuzohet udhëtimi në vendin më mik që ka populli i Kosovës.

Qytetarët duhet të thonë fjalën e tyre ne zgjedhje të lira sa më parë.

Shefi i Koalicionit PAN, siç po dëshiron ta quajë veten z.Veseli, i pari duhet të marrë përgjegjesinë për këtë izolim të Kosovës dhe për dëmet në baza ditore që po i bëhen vendit. Dorëheqja e tij është e domosdoshme për të hapur rrugën për një qeveri normale dhe të përgjegjshme përmes zgjedhjeve të lira.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...