Ministrja Hoxha kujton masakrat e Likoshanit dhe Qirezit: Ditë e dhimbjes së madhe - Bota Sot
Ministrja Hoxha kujton masakrat e Likoshanit dhe Qirezit: Ditë e dhimbjes së madhe

Lajme

Ministrja Hoxha kujton masakrat e Likoshanit dhe Qirezit: Ditë e dhimbjes së madhe

Më: 28 shkurt 2019 Në ora: 14:49
Foto

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, me rastin e 21 vjetorit të masakrës së kryer nga forcat serbe në Likoshan dhe Qirez, ka theksuar se atë ditë, doli në shesh regjimi i tmerrshëm kriminal, kur masakroi 24 qytetarë në shtëpitë e veta, në mes tyre edhe fëmijë dhe gra shtatzëna.

Postimi i plotë:

“Më 28 Shkurt 1998, në Likoshan dhe Qirez, doli në shesh regjimi i tmerrshëm kriminal, kur masakroi 24 qytetarë në shtëpitë e veta, në mes tyre edhe fëmijë dhe gra shtatzëna, në pamundësi të ballafaqimit me UÇK-në.

Kjo ditë, do të mbetet e shënuar si ditë e dhimbjes së madhe po njëherësh, ditë që riktheu vëmendjen e opinionit botëror ndaj regjimit kriminal si dhe shtimin e radhëve dhe rezistencës së fuqishme të UÇK-së, deri në çlirimin e vendit.

Nderim i përjetshëm për dëshmorët e Likoshanit dhe Qirezit!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...