Fati i keq që po e shoqëron Policinë, apo rrënohet imazhi i Policisë së Kosovës - Bota Sot
Fati i keq që po e shoqëron Policinë, apo rrënohet imazhi i Policisë së Kosovës

Lajme

Fati i keq që po e shoqëron Policinë, apo rrënohet imazhi i Policisë së Kosovës

Nga: N.Sh Më: 18 mars 2019 Në ora: 12:16
Policia e Kosovës

Avokati dhe juristi Besnik Berisha thotë se Policinë e Kosovës po e përcjell një fat i keq.

Sipas tij, vrasja e të riut në Suharekë, i cili po dyshohet që është kryer nga një zyrtar policor është tragjedi e dyfishtë, për familjen dhe shtetin, pasi përveç humbjes së jetës të një njeriut po rrënohet edhe imazhi i Policisë.

Berisha thekson se, duhet të Policisë së Kosovës të iu ndalohet hyrja në lojëra të fatit.

Ja postimi i plotë:

Fat i keq po e shoqeron Policine e Kosoves.

Vrasja e te riut ne Suhareke, per te cilen dyshohet nje zyrtar policor, po dyshohet se ka ndodh per shkak te humbjes se policit ne lojera te fatit, nje nate para ngjarjes tragjike.

Kjo eshte tragjedi e dyfishte, per familjen dhe shtetin, sepse pervec humbjes se jetes se nje te riut, po rrenohet edhe imazhi i Policise dhe po shtohet frika e pasigurise.

Per te evituar situata te tilla dhe te ngjajshme, hyrja ne lojera te fatit per zyrtare policor duhet te ndalohet 24 ore, jo vetem sa jane ne uniforme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...