Vuçiq: Pa bisedime me Serbinë, shqiptarët nuk mund të bëjnë asgjë - Bota Sot
Vuçiq: Pa bisedime me Serbinë, shqiptarët nuk mund të bëjnë asgjë

Lajme

Vuçiq: Pa bisedime me Serbinë, shqiptarët nuk mund të bëjnë asgjë

Më: 18 mars 2019 Në ora: 13:08
Aleksandar Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se vendi i tij ka përmbushur marrëveshjen e Brukselit dhe iu takon atyre që krijuan shtetin e Kosovës, për ta vënë atë në këmbë racionale dhe të fillojnë të mendojnë se si dhe në çfarë mënyrë do të ndërtojnë paqen dhe të ardhmen.

"Pa biseduar me Serbinë, dhe ne e dimë se çfarë humbim pa biseduar, shqiptarët nuk mund të arrijnë asgjë. Për fat të keq, ata nuk e shohin këtë dhe ata e shohin të gjithë shpëtimin për të gjitha problemet vetëm në biseda me Uashingtonin, ndërsa BE-ja nuk e trajtojnë asgjë ", tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...