Ndërron jetë veterani i UÇK-së - Bota Sot
Ndërron jetë veterani i UÇK-së

Lajme

Ndërron jetë veterani i UÇK-së

Më: 23 mars 2019 Në ora: 22:27
Rrustem Cukaj

Sot ka ndërruar jetë ish-ushtari i UÇK-së, Rrustem Cukaj, i cili vinte nga rajoni i Rugovës.

Lajmin për vdekjen e tij e ka publikuar Ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha.

Më poshtë postimi i plotë i tij:

Me keqardhje mora lajmin e ndarjes nga jeta të veteranit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, burrit të urtë e pleqnar rugovas, bacës Rrustem Cukaj.

Fjalë pak e punë shumë, i respektuar dhe nderuar për të gjithë ne që e njihnim dhe kishim pasur rastin të dëgjonim fjalët e tij të urta.

Baca Rrustem dhe familja e tij, dhanë një kontribut të çmuar në breza për lirinë dhe shtetin e Kosovës.

Ngushëllimet më të sinqerta për familjen, miqtë e dashamirët e bacës Rrustem!

I qoftë i lehtë dheu i Kosovës!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...