Personi që u dogj mbrëmë në makinë, ishte veteran lufte dhe vëlla i dëshmorit

Lajme

Personi që u dogj mbrëmë në makinë, ishte veteran lufte dhe vëlla i dëshmorit

Nga: N.Sh Më: 9 prill 2019 Në ora: 12:07
Ilir Zeqiri

Ilir Zeqiri është personi i cili u dogj brenda veturës së tij në Prekazin e Epërm.

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku ka shprehur ngushëllime për personin i cili ndërroi jetë tragjikisht në makinë gjatë natës së mbrëmshme.

Lushtaku thotë se ky është lajm tragjik, derisa ka kujtuar se Ilir Zeqiri ishte nga fshati Kopiliq i Poshtëm i Skenderajt.

Lushtaku thotë se Zeqiri ishte veteran i luftës dhe vëlla i një dëshmori.

“Është tragjik lajmi i vdekjes së Ilir Zeqirit nga Kopiliqi i Poshtëm i Skenderajt.

Ai ishte veteran i luftës dhe vëlla dëshmori. Për shumë vite punoi ndershëm për ta siguruar bukën e gojës për familjen e tij, ku edhe vdiq aksidentalisht.

Ngushëllimet më të sinqerta nga ana ime për familjen Zeqiri!”, shkruan Lushtaku në Facebook, transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat