Kur inati të verbon: Mediat serbe i gëzohet tragjedisë në Notre Dame për shkak të Kosovës - Bota Sot
Kur inati të verbon: Mediat serbe i gëzohet tragjedisë në Notre Dame për shkak të Kosovës

Lajme

Kur inati të verbon: Mediat serbe i gëzohet tragjedisë në Notre Dame për shkak të Kosovës

Më: 15 prill 2019 Në ora: 22:53
Pamje nga vendi i ngjarjes

Kur inati të verbon. Media të Beogradit i gëzohen tragjedisë së Francës, shkruajnë se zoti po e ndëshkon këtë ndërtesë me djegie për shkak se gjashtë muaj më parë aty kishte valuar flamuri “i shtetit të rremë të Kosovës”.

Kush i gëzohet djegies së njërës prej objekteve më të rëndësishme botërore fetare dhe të trashëgimisë kulturore, e cila daton që nga shekulli XII?! Dhimbshëm e mjerueshëm!

Katedralja e njohur franceze Notre Dame u përfshirë nga zjarri sot pasdite. Flaket e kanë shkatërruar një pjesë të mirë të saj, ndërsa ende nuk dihen shkaqet që quan deri tek ky zjarr i madh.

Pas shumë reagime, gazetat nacionaliste serbe “Alo” dhe “Informer” i kanë larguar shkrimet.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...