Deklarata skandaloze e Ganimete Musliut: Kosova pa Thaçin si Barcelona pa Messin - Bota Sot
Deklarata skandaloze e Ganimete Musliut: Kosova pa Thaçin si Barcelona pa Messin

Lajme

Deklarata skandaloze e Ganimete Musliut: Kosova pa Thaçin si Barcelona pa Messin

Më: 8 maj 2019 Në ora: 22:35
Hashim Thaçi, Ganimete Musliu

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Ganimete Musliu, ka thënë se ta heqësh presidentin e Kosovës nga ekpi i Kosovës në dialog me Serbinë është sikur t’ia heqësh Linonel Messin ekipit të Barcelonës.

“Unë ta them me bindje të plotë: të hiqet presidenti i Kosovës nga dialogu është sikur ekipit të famshëm me ia heq Messin. Është lideri më i përgatitur në këtë fushë dhe në këtë drejtim. Unë jam I bindur që edhe partitë politike e pranojnë këtë”, ka thënë ajo në RTK.

Musliu ka thënë se ideja e ndryshimit të kufijve është e kahershme dhe ajo identifikohet edhe me nënkryetarin e LDK-së, Lutfi Hazirin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...