Stuhia godet Serbinë, këto janë pamje apokaliptike - Bota Sot
Stuhia godet Serbinë, këto janë pamje apokaliptike

Lajme

Stuhia godet Serbinë, këto janë pamje apokaliptike

Më: 14 maj 2019 Në ora: 10:16
Foto

Stuhia me breshër dhe reshje të shiut përfshiu Serbinë pas Bosnjës dhe Kroacisë.

Për më pak se një orë ka rënë shi me intensitet 30 litra për metër katror, njofton Vojvodina Meteo.

Stuhia ka shkaktuar mjaft dëme, dhe ende nuk dihet se sa është dëmi i shkaktuar.

Edhe sot pritet të mbajë mot i tillë, dhe stuhia pritet që të kaplon edhe Maqedoninë e Veriut gjatë ditëve në vijim.

 
Nevreme u Bačkoj

Nevreme sa gradom, jakim i olujnim vetrom i obilnom kišom pogodilo je u kasnim poslepodnevnim časovima delove Bačke. Ovako je bilo u selu Drljan, između Bečeja i Bačke Topole. Video: Daliborka Popov (VMteam)

Posted by VojvodinaMeteo on Monday, May 13, 2019

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...