Sot takohen Vuçiq dhe Thaçi, mirëpo lexojeni komunikatën e UÇK-së të lëshuar nga Thaçi për takimin Rugova-Millosheviq - Bota Sot
Sot takohen Vuçiq dhe Thaçi, mirëpo lexojeni komunikatën e UÇK-së të lëshuar nga Thaçi për takimin Rugova-Millosheviq

Lajme

Sot takohen Vuçiq dhe Thaçi, mirëpo lexojeni komunikatën e UÇK-së të lëshuar nga Thaçi për takimin Rugova-Millosheviq

Nga: D.RR Më: 7 qershor 2019 Në ora: 09:27
Vuçiq dhe Thaçi

Sot në Bratisllavë, Thaçi dhe Vuçiq do ta kenë takimin e radhës, ndonëse jo të veçantë. Kështu ka njoftuar edhe presidenti Thaçi.

Mirëpo, edhe pse ky takim nuk do të jetë i veçantë, Thaçi viteve të fundit ka takuar shumë shpesh Vuçiqin në një tavolinë, e gjithashtu është raportuar për takime të fshehta mes tyre në Romë, shkruan “Bota sot”.

Por, edhe pse Thaçi po takohet sot me ministrin e Millosheviqit, ai kishte kritikuar ashpër presidentin historik, Ibrahim Rugova, për takimin që e bënte në atë kohë me Millosheviqin, për të arritur një marrëveshje të mundshme paqeje me Serbinë.

Madje, Thaçi si pjesëtar i shtabit të përgjithshëm të UÇK-së, kishte shkruar një komunikatë nga Tirana, ku e dënonte ashpër takimin Rugova-Millosheviq.

Lexojeni të plotë:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...