Ilir Deda: Në vend të festës, reflektim për njëzet vjetorin e çlirimit - Bota Sot
Ilir Deda: Në vend të festës, reflektim për njëzet vjetorin e çlirimit

Lajme

Ilir Deda: Në vend të festës, reflektim për njëzet vjetorin e çlirimit

Nga: V.R Më: 12 qershor 2019 Në ora: 11:03
Ilir Deda

Deputeti i Parlamentit të Kosovës, Ilir Deda, ka uruar për njëzet vjetorin e çlirimit. Ai ka thënë se nderimi më i madh që mund t’i bëhet Bill Clintonit është kuptimi dhe realizimi i fjalës së tij: Ne e fituam luftën, ju fitoni paqen, shkruan “Bota sot”.

Postimi plotë i Ilir Dedës:

Në 20 vjetorin e çlirimit falenderimi më i madh që mund t’i bëhet Bill Clintonit është kuptimi dhe pastaj veprimi drejt realizimit të pjesës së dytë të fjalisë së tij “Ne e fituam luftën, ju fitoni paqen”.

 

Shteti i kapur nuk është fitore e paqes.

Zhvatja nuk është fitore e paqes.

Milionerët në politikë me para të vjedhura nuk është fitore e paqes.

Nepotizmi nuk është fitore e paqes.

Padrejtësia e përditshme sociale nuk është fitore e paqes.

Mungesa e sistemit të drejtësisë nuk është fitore e paqes.

Pabarazia nuk është fitore e paqes.

Tentimi për prishje të integritetit territorial nuk është fitore e paqes.

Pandëshkushmëria nuk është fitore e paqes.

Arsimi i keq nuk është fitore e paqes.

Shëndetësia e dobët nuk është fitore e paqes.

Ikja nga Kosova nuk është fitore e paqes.

 

Në këtë 20 vjetor të çlirimit, duhet të ketë vendim kolektiv për fitore të paqes, që 21 vjetorin ta festojmë si fitues.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...