Gjuriq: Ceremoni e shëmtuar në Prishtinë, festojnë ata që zhvilluan agresion ndaj Serbisë - Bota Sot
Gjuriq: Ceremoni e shëmtuar në Prishtinë, festojnë ata që zhvilluan agresion ndaj Serbisë

Lajme

Gjuriq: Ceremoni e shëmtuar në Prishtinë, festojnë ata që zhvilluan agresion ndaj Serbisë

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 15:18
Gjuriq

Marko Gjuriq ka reaguar pas ceremonisë së 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Drejtori i zyrës së Qeverisë së Serbisë për Kosovë, Marko Gjuriq ka reaguar pas ceremonisë së 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Ai ka thënë se 20 vjet pas përfundimit të bombardimeve të NATO-s nuk janë dënuar shkaktarët e krimeve ndaj serbëve.

“Në përvjetorin e terrorit, krimit dhe persekutimit të serbëve në Prishtinë festojnë pasi kanë dëbuar 56 për qind të banorëve jo shqiptarë dhe pasi kanë spastruar më tepër se 300 fshatra serbe”, deklaroi Gjuriq për mediat serbe, transmeton lajmi.net.

“Ata janë të ulur në pozitat më të rëndësishme në institucionet e Prishtinës dhe marrin mbështetje duke ua rrahur supet përfaqësuesit e shteteve që para 20 vitesh zhvilluan agresion ndaj vendit tonë”, shtoi ai.

Gjuriq po ashtu e quajti “të shëmtuar” ceremoninë e zhvilluar në Prishtinë ku morën pjesë Bill Clinton, Madeleine Albright e Wesley Clark.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...