Serbët do të “çmenden” tash e tutje nëse hyjnë në Kosovë përmes pikës së Merdarit - Bota Sot
Serbët do të “çmenden” tash e tutje nëse hyjnë në Kosovë përmes pikës së Merdarit

Lajme

Serbët do të “çmenden” tash e tutje nëse hyjnë në Kosovë përmes pikës së Merdarit

Nga: D.RR Më: 20 qershor 2019 Në ora: 14:11
Pika kufitare në Merdarë

Nga dita e djeshme, nuk ka as hyrje, e as dalje nga Kosova për në Serbi dhe anasjelltas, pa u ‘ballafaquar’ me Shqiponjën Dykrenarshe.

Në 20 vjetorin e çlirimit të komunës së Podujevës është përuruar memoriali “Shqiponja”, që është vendosur pak kilometra larg pikës kufitare me Serbinë, shkruan “Bota sot”.

Vendi ku është vendosur ajo, është një qendër ku të gjithë që e kalojnë kufirin e Merdarit, do të mund ta shikojnë memorialin “Shqiponja”.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...