Foshnja i mbijetoi lindjes në javën e 32-të, nëna i krahason me engjëjt stafin e Neonatologjisë - Bota Sot
Foshnja i mbijetoi lindjes në javën e 32-të, nëna i krahason me engjëjt stafin e Neonatologjisë

Lajme

Foshnja i mbijetoi lindjes në javën e 32-të, nëna i krahason me engjëjt stafin e Neonatologjisë

Më: 8 korrik 2019 Në ora: 08:28
Foto ilustrim

Procesi i shtatzënisë dhe lindjes shihet të jetë një mrekulli në botën njerëzore, por kur gjërat nuk shkojnë edhe aq mirë, mund të kthehet në një makth.

Kjo i ndodhi edhe një nëne të Kosovës, por fatmirësisht gjithçka përfundoi mirë. Kjo nënë ka rrëfyer historinë e saj nëpërmjet rrjeteve sociale.

Nëna ka treguar se ka lindur foshnjën në javën e 32-të dhe për shkak të lindjes së parakohshme dhe peshës së vogël të bebes, i është dashur të qëndrojë në Klinikën e Neonatologjisë. Kjo nënë përveç fjalëve të mira për kujdesin e mjekëve dhe infermierëve, ajo i ka krahasuar ata edhe me engjëj.

Lexoni postimin e saj të plotë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...