Hoxhaj: Mandl, zë i fortë në PE për Kosovën - Bota Sot
Hoxhaj: Mandl, zë i fortë në PE për Kosovën

Lajme

Hoxhaj: Mandl, zë i fortë në PE për Kosovën

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 21:54
Enver Hoxhaj

Zëvendëskryeminstri i Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron në Austri, si i ftuar nderi i eurodeputetit austriak, Lukas Mandl, në festën e ditëlindjes së tij.

Në fjalimin e tij, Hoxhaj tha se Lukas Mandl është zë i fuqishëm në Parlamentin Evropian sa për Austrinë, aq edhe për Kosovën.

“Lukas Mandl është zë i fuqishëm në Parlamentin Evropian sa për Austrinë po aq edhe për Kosovën. Si mysafir nderi në ditëlindjen e tij pata nderin të flas për miqësinë time me të, por mbi të gjitha për miqësinë e Kosovës me të.”, ka shkruar Hoxhaj në Facebook.

Ai ka thënë se “në Kosovë besojmë në atë që Lukas përfaqëson dhe jemi përjetë mirënjohës për mbështetjen që ia jep Kosovës”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat