Vajza e heroit prek me fjalët tek varri i babait me diplomë në dorë, pasi u bë avokate në Kanada - Bota Sot
Vajza e heroit prek me fjalët tek varri i babait me diplomë në dorë, pasi u bë avokate në Kanada

Lajme

Vajza e heroit prek me fjalët tek varri i babait me diplomë në dorë, pasi u bë avokate në Kanada

Nga: G.B Më: 18 korrik 2019 Në ora: 11:57
Arnisa Morina

Arnisa Morina, vajza e dëshmorit Mehdi Morina, të rënë në luftën e fundit është kthyer nga Kanadaja ku ka përfunduar studime për drejtësi, përcjell Bota sot.

Pas kthimit atje si avokate, ajo ka shkuar me diplomë në dorë tek varri i babait të saj, ku ka prekur me fjalët.

Përmes një postimi në llogarinë e saj në Facebook, ajo ka thënë se është krenare që është bija e një heroi dhe diploma e saj do ta mbajë emrin e tij, duke shtuar se do të vazhdojë rrugën e tij kundër padrejtësive ndaj Kosovës dhe popullit të sak.

Postimi i saj i plotë në Facebook:

Babi, tani jam në shtëpi. 🇽🇰 Dad, I’m home. 👩🏼‍⚖️Unë te solla një dhuratë sot: diplomën time nga shkolla e drejtësisë, sepse vajza juaj e vogel është bërë Avokate, falë teje Babi. Kjo diplomë duhet të mbajë emrin tënd, Babi. Do të doja të falënderoja për gjithçka që kam dhe gjithçka që jam. Babë, ti je forca dhe buzëqeshja ime. Kam jetuar jetën duke shpresuar që të ngjaj ty, Babi. Ndihem krenare që them se unë jam bija e një heroi, Mehdi Morina, i cili sakrifikoi dhe vdiq për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës. Si Avokate, unë do të vazhdoj të ec nën hapat e tuaja Babi, për të avokuar kundër padrejtësivë të kryera ndaj Kosovës dhe popullit të saj.❤️ Të don shumë vajza e vogel, Avokatja.
🇨🇦 ⚖️ Dad, I brought you a gift today: my Juris Doctorate degree from laë school because ëithout you, I ëould have never had the courage to dream of ever becoming a Laëyer. So, truth be told, this degree should have your name on it. Through your sacrifices and love, you taught me hoë to not only fly, but soar. Dad, you are my strength, my courage and my smile. I have spent my life ëanting to be just like you, Dad. I feel so proud and honoured to be the daughter of a true hero and martyr. As a Lawyer, I ëill continue to walk in your footsteps to advocate against injustices committed against our home, Kosovo, and our people. 🇽🇰 I love you, Dad.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...