Nuk ka para për mësimdhënësit e viteve 90-ta pa e paguar tatimin në pronë - Bota Sot
Nuk ka para për mësimdhënësit e viteve 90-ta pa e paguar tatimin në pronë

Lajme

Nuk ka para për mësimdhënësit e viteve 90-ta pa e paguar tatimin në pronë

Më: 5 gusht 2019 Në ora: 21:25
Foto ilustrim

Një pagesë po obligohen ta bëjnë të gjithë mësimdhënësit që duan të përfitojnë kompensimin e punës gjatë viteve ’90.

   

Atyre, Ministria e Punës po ua kërkon vërtetimin për tatimin në pronë.

Kjo ka shfaqur pakënaqësi tek sindikalistët e arsimit.

Ata thonë se ky dokumentacion shtesë i vështirëson aplikimin mësimdhënësve të cilët tashmë ndodhën në pension.

Ndërsa në  ministrinë e Punës kanë thënë se kjo kërkesë është normale, dhe se nuk është procedurë që i ngarkon pasi kanë nevojë për identifikimin e adresave.

Mësimdhënësit e pensionuar mund të aplikojnë nga 15 gushti për shtesat që ju takojnë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...