Kosova taksë edhe Maqedonisë, njëjtë si Serbisë? - Bota Sot
Kosova taksë edhe Maqedonisë, njëjtë si Serbisë?

Lajme

Kosova taksë edhe Maqedonisë, njëjtë si Serbisë?

Nga: D.RR Më: 8 gusht 2019 Në ora: 13:19
Foto ilustrim

Ministri i Tregtisë, Endrit Shala, ka njoftuar se sot i ka dërguar një letër ministrit të Ekonomisë të Maqedonisë së Veriut, z.Kreshnik Bekteshi dhe i ka kërkuar që sa më shpejt të largohen barrierat të cilat i ka vendosur ky shtet ndaj produkteve të Kosovës, përcjellë “Bota sot”.

Përndryshe, Shala ka thënë se do të shqyrtojmë masa reciprociteti për të gjitha prodhimet e Maqedonisë së Veriut që eksportohen në Kosovë.

Postimi i plotë:

Sot i kam dërguar letër ministrit të Ekonomisë të Maqedonisë së Veriut, z.Kreshnik Bekteshi dhe i kam kërkuar që sa më shpejt të largohen barrierat të cilat i ka vendosur ky shtet ndaj produkteve kosovare. Ndryshe ne do të shqyrtojmë masa reciprociteti për të gjitha prodhimet e Maqedonisë së Veriut që eksportohen në Kosovë.
E.SH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...