Lista Serbe ndjehet e rrezikuar: Rada Trajkoviç po keqpërdorë emrin e Ivanoviqit - Bota Sot
Lista Serbe ndjehet e rrezikuar: Rada Trajkoviç po keqpërdorë emrin e Ivanoviqit

Lajme

Lista Serbe ndjehet e rrezikuar: Rada Trajkoviç po keqpërdorë emrin e Ivanoviqit

Nga: F.B Më: 7 shtator 2019 Në ora: 15:14
Lista Serbe

Lista Serbe (SL), subjekti kryesor i serbëve të Kosovës ka dënuar sot aplikimin e koalicionit serbe “Liria” një prej liderëve të së cilës është Rada Trajkoviç

SL ka reaguar në deklaratën dhe kritikën e Rada Trajkoviç për Iniciativën Qytetare që vendosi të i bashkohet Listës Serbe.

" Nëse ndokush me muaj ka keqpërdor emrin e Oliver Ivanoviç ( liderit të varrë serb të Iniciativës Qytetare SDP , kjo është Rada Trajkoviç , e cila vdekjen e një njeriu e ka përdor për promovim personal, duke u paraqitur rrejshëm si mikeshë edhe bashkëluftëtare” ", ka thënë SL në kumtesë me këtë rast.

Ky subjekt thekson se të gjithë në Kosovë duhet ta dinë se "Rada Trajkoviç e ka urryer Oliver Ivanoviç dhe ndjenja të tilla ajo ka nga të gjithë atyre që ia mohojnë thirrjen lider i serbëve në Kosovë ".

"Bashkëpunimi ndërmjet kolegëve të Ivanoviqit nga Iniciativa Qytetare me Listën Serbe ka demaskuar Trajkoviçin dhe asaj kjo i dhemb. Për ne karriera politike e Trajkoviç është e parëndësishme dhe nuk e vlerësojmë kandidat serioz”.

SL thekson se" tubimi i forcave politike serbe në Kosovë kusht i mbijetesës fizike të serbëve dhe çdo përpjekje të pamundësohet uniteti politik i serbëve është në dëm të qytetarëve dhe këtë Trajkoviç e di dhe po e bënë atë” ".

"Dalja e saj në zgjedhje si ka thënë të fitoj një ulëse deputeti tregon mjerimin e saj, që dëshmon se nuk e ka qëllimin për jetë më të mirë të serbëve dhe interesin e tyre. Ajo dëshiron vend deputeti me qëllim që të mund të tregtoj me shqiptarët” thuhet në kumtesë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...