Shpend Ahmeti tallet me humbjen e Serbisë ndaj Portugalisë në futboll - Bota Sot
Shpend Ahmeti tallet me humbjen e Serbisë ndaj Portugalisë në futboll

Lajme

Shpend Ahmeti tallet me humbjen e Serbisë ndaj Portugalisë në futboll

Më: 7 shtator 2019 Në ora: 23:08
Shpend Ahmeti

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti është tallur me humbjen e Serbisë në kualifikimet për Evropianin e 2020-tës.

Përmes një postimi në Facebook, ka thënë se tanimë UEFA nuk e ka problem se Kosovës dhe Serbisë do t’u bije shorti të luajnë bashkë, ngase sipas tij Kosova i është afruar Evropianit, teksa Serbia është larguar shumë.

Ky është postimi i tij në Facebook:

Problemi më i madh i UEFA se mos po i bjen shorti Kosovës me Serbine në Kampionatin Evropian prej sonte nuk egziston më. Përderisa Kosova ju afrua Euro2020, Serbia u largua shumë nga ky kampionat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...