Vdes një ushtar i FSK-së - Bota Sot
Vdes një ushtar i FSK-së

Lajme

Vdes një ushtar i FSK-së

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 23:10
FSK

Ka vdekur një ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) dhe Trupave Mbrojtëse të Kosovës (TMK), Nijazi Uruqi.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur ish-shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi përmes një postimi në Facebook.

“Pikëllues lajmi për vdekjen e ushtarit të UÇK-së, TMK-së e FSK-së, Nijazi Uruqi. Nijaziu ishte shembulli më i mirë i një djali të ri që me përkushtimin më të madh në luftë dhe pas lufte tregoi se si duhet e punohet për atdhe. Ngushëllime familjes Uruqi, bashkëluftëtarëve, kolegëve e të gjithë atyre që e njohën”, ka njoftuar ai.

Postimi i plotë:

Pikëllues lajmi për vdekjen e ushtarit të UÇK-së, TMK-së e FSK-së, Nijazi Uruqi.

Nijaziu ishte shembulli më i mirë i një djali të ri që me përkushtimin më të madh në luftë dhe pas lufte tregoi se si duhet e punohet për atdhe.

Ngushëllime familjes Uruqi, bashkëluftëtarëve, kolegëve e të gjithë atyre që e njohën.

Image

Të qoftë i lehtë dheu i Kosovës!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...