Punëtorët e sektorit privat duan paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta - Bota Sot
Punëtorët e sektorit privat duan paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta

Lajme

Punëtorët e sektorit privat duan paga mbi 350 euro, paralajmërojnë protesta

Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 15:53
Foto ilustrim

Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës sot mbajti takim me kryetarë të disa shoqatave sindikale, ku u bisedua për gjendjen e keqe të punëtorëve të këtij sektori.

Në këtë takim u tha se ka ende kushte të këqija të punës dhe punëtorë që paguhen ende me pagë 130 dhe 170 euro.

Ne këtë takim të SPSPK-së u vendos që nga java e ardhshme të fillohet me protesta dhe greva, duke kërkuar kushte me te mira të punës dhe paga mbi 350 euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat