Varroset regjisorja Arzana Kraja - Bota Sot
Varroset regjisorja Arzana Kraja

Lajme

Varroset regjisorja Arzana Kraja

Më: 14 nëntor 2019 Në ora: 15:36
Varroset regjisorja Arzana Kraja

Sot i është dhënë lamtumira e fundit regjisores së njohur, Arzana Kraja, e cila u gjet e vdekur dje në banesën e saj në Prishtinë.

Varrimi i saj u bë para qindra të pranishmëve në varrezat e lagjes “Dragodan” në Prishtinë.

Dyshimet e para të Prokurorisë Themelore të Prishtinës rreth shkaqeve të vdekjes së hershme të Arzana Krajës, thonë se problemet shëndetësore mund të kenë qenë fatale për regjisoren. Vdekja e Arzana Krajës po cilësohet nga policia dhe prokuroria si ‘vdekje e dyshimtë’.

Arzana është vajza e kryetarit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosovës, Mehmet Kraja.

Ajo ishte e dalluar në fushën e kinematografisë vendore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat