Gazetari i BBC e kishtet pyetur Haradinajn në vitin 2001: A jeni të lidhur me krimin e organizuar? Ja si përgjigjet ai - Bota Sot
Gazetari i BBC e kishtet pyetur Haradinajn në vitin 2001: A jeni të lidhur me krimin e organizuar? Ja si përgjigjet ai

Lajme

Gazetari i BBC e kishtet pyetur Haradinajn në vitin 2001: A jeni të lidhur me krimin e organizuar? Ja si përgjigjet ai

Më: 12 dhjetor 2019 Në ora: 17:15
Ramush Haradinaj

Në vitin 2001 gazetari i BBC, David Sells kishte intervistuar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, në odën e tij në Glloxhan.

Ramush Haradinaj është një djalë relativisht i ri në politikën e Kosovës. Në selinë e partisë së tij Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ai konsultohet çdo ditë me udhëheqjen e partisë së tij. Të gjithë janë të besueshëm. Por Haradinaj është pikërisht një nga ata, veçanërisht duke pasur parasysh prejardhjen e tij të UCK-së, i cili është akuzuar rregullisht për përfshirje në punë të dyshimta.

Disa, nga armiqtë tuaj politikë janë përpjekur t’ju lidhin me krimin e organizuar dhe pyes veten, sa e dëmshme mendoni se kjo ishte kur konkuruat në zgjedhjet komunale të tetorit të kaluar?

Ramush HaradinajËshtë e kuptueshme që ata bëjnë diçka të tillë. Ka arsye të ndryshme për këtë. Unë mendoj se Shërbimet Sekrete në Kosovë dhe jashtë saj mund të verifikojnë nëse ato janë të vërteta ose jo. Ne i premtuam popullit të Kosovës sinqeritet dhe transparencë. Kjo është motoja jonë në të vërtetë. Ata që na akuzojnë ne jam i bindur që janë vetë adresa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat