Këtë ditë pritet që të bie borë në Kosovë - Bota Sot
Këtë ditë pritet që të bie borë në Kosovë

Lajme

Këtë ditë pritet që të bie borë në Kosovë

Më: 21 janar 2020 Në ora: 10:11
Foto

Reshjet e borës pritet që ta mbulojnë Kosovën, në fillim të muajit shkurt, më saktësisht në dy ditët e para

Sot në Kosovë po mban mot i ndryshueshëm me temperatura të ulëta dhe me rreze dielli.

Temperaturat momentalisht sillen nga -3 deri në 0 gradë Celsius, derisa gjatë natës pritet që ato të shkojnë deri në -8 gradë.

Ndërkaq sipas uebfaqe ‘accuëeather’ në Kosovë pritet që deri në shkurt të mos ketë reshje të borës.

Sipas parashikimi të kësaj uebfaqe, të shtunën dhe të dielën e parë të shkurti, Kosova do të mbulohet nga reshjet e borës dhe që pritet të jenë të përziera me shi.

Temperaturat nuk do të jenë të ulëta, pa marrë parasysh që do të ketë reshje të borës. Më e ulëta do të regjistrohet në -2 gradë Celsisus, ndërsa maksimalja deri në 6 gradë.

Më poshtë keni parashkimin e motit nga sot e deri më 3 shkurt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat