Foto e paparë e Astrit Deharit në protestën e 10 shkurtit 2007 - Bota Sot
Foto e paparë e Astrit Deharit në protestën e 10 shkurtit 2007

Lajme

Foto e paparë e Astrit Deharit në protestën e 10 shkurtit 2007

Nga: G.B Më: 10 shkurt 2020 Në ora: 16:26
Astrit Dehari

Në nëntor të vitit 2016, aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, vdiq në Burgun e Prizrenit, ku po mbahej nën dyshimin për terrorizëm me rastin e sulmit që ka ndodhur ndaj Kuvendit të Kosovës.

Ai kishte marrë pjesë në protesta të shumta të Lëvizjes.

E së fundmi është publikuar një foto e Deharit, gjatë protestës së 10 shkurtit 2007, shkruan Bota sot.

Ai shihet teksa mban kokën, pasi ka përleshje në mes të policisë dhe protestuesve./BS/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat