Ambasada amerikane me njoftim për shtetasit e ShBA-se që janë në Kosovë - Bota Sot
Ambasada amerikane me njoftim për shtetasit e ShBA-se që janë në Kosovë

Lajme

Ambasada amerikane me njoftim për shtetasit e ShBA-se që janë në Kosovë

Më: 31 mars 2020 Në ora: 13:46
Foto Ilustrim

Ambasada Amerikane ka rinjoftuar shtetasit amerikan që janë në Kosovë të regjistrohen në: ‘ https://step.state.gov/?fbclid=IwAR0q-KwzscMTPeRoVnIlhGO6CdFoLAoO5d5BMVFMMLgAtK8AjmAmldlSgwA‘ , në mënyrë që të marrin informacionin më aktual se si Seksioni Konsullor i Ambasadës po punon për t’iu ndihmuar dhe për t’u përgjigjur në pyetjet e tyre.

“Ne kemi qenë duke ndihmuar amerikanët që dëshirojnë të kthehen në shtëpi në javët e fundit. Një tjetër fluturim riatdhesimi për në Amerikë duhet të niset nesër, për të gjithë ata kanë rezervimet, ne mezi presim t’ju shohim në aeroport”, thuhet në njoftimin e Ambasadës së Amerikës në Kosovë

Duhet përkujtuar që shumë shtetas të huaj kanë mbetur në Kosovë derisa të aranzhohen fluturimet për t’u kthyer nëpër vendet e tyre, ngjashëm edhe me shumë kosovarë nëpër vendet e huaja, derisa të bëhen realizimet e fluturimeve në mënyrë që gjithsecili të kthehet në shtëpinë e tyre, pas situatës së krijuar nga COVID-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat