Pamje dhe detaje – si u uzurpua Veriu i Mitrovicës në vitin 1999 - Bota Sot
Pamje dhe detaje – si u uzurpua Veriu i Mitrovicës në vitin 1999

Lajme

Pamje dhe detaje – si u uzurpua Veriu i Mitrovicës në vitin 1999

Më: 19 qershor 2020 Në ora: 22:55
Pamje nga video

“I kujt është Veriu?!”, titullohet dokumentari i ri.

Në këtë dokumentar janë sjellur detaje se si uzurpuar pjesa veriore e Mitrovicës, qysh në vitin 1999.

Në këtë dokumentar kanë folur akterë të ndryshëm, të cilët kanë qenë aktiv qysh në atë kohë, për bashkimin e kësaj pjese dhe shtrirjes së sovranitetit të plotë të shtetit të Kosovës, në këtë pjesë.

Gjithashtu, janë sjellur detaje dhe pamje nga momentet e vitit ’99 në pjesën e Mitrovicës së Veriut.

Teksa, kanë folur personalitete për mundësinë e shkëmbimit territorial dhe atë se kush po e kontrollon aktualisht këtë pjesë.

Po ashtu, ekspertët e sigurisë, flasin për sigurinë aktuale dhe asaj të kaluar, në këtë pjesë të Kosovës.

Për këto dhe shumë detaje tjera, ndiqeni dokumentarin e “EXPOSE” nga Blic, i titulluar “I kujt është Veriu?!”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat