Lansohet aplikacioni “Lajmëro Policinë”, qytetarët tani mund të raportojnë raste të ndryshme pa shkuar në polici - Bota Sot
Lansohet aplikacioni “Lajmëro Policinë”, qytetarët tani mund të raportojnë raste të ndryshme pa shkuar në polici

Lajme

Lansohet aplikacioni “Lajmëro Policinë”, qytetarët tani mund të raportojnë raste të ndryshme pa shkuar në polici

Më: 24 qershor 2020 Në ora: 15:58
Rashit Qalaj

Policia e Kosovës ka bërë lansimin e aplikacionit “Lajmëro Policinë”, ku qytetarët tani kanë mundësi që të raportojnë më shpejt raste të ndryshme.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, ka thënë se ky aplikacion është shumë i rëndësishëm për Policinë dhe për qytetarët.

“Është aplikacion digjital dhe kjo do t’iu jep mundësi qytetarëve që të raportojnë rastet me të cilat përballen. Të dhënat do të jenë konfidenciale. Ky aplikacion është i rëndësishëm edhe për efikasitetin e Policisë së Kosovës dhe do të përgjigjen më shpejtë”, deklaroi Qalaj, përcjell Telegrafi.

Qalaj gjatë konferencës tha se lansimi i këtij aplikacioni do të jetë një përafrim i qytetarit me policinë dhe policia do të jetë më efikase.

“Edhe në projektet e ardhshme,do ta shkurtojmë reagimin në raste të ndryshme që shërbimet tona të jenë më efikase”, deklaroi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat