Tre të plagosurit në Hallaq të Lipjanit në gjendje kritike - Bota Sot
Tre të plagosurit në Hallaq të Lipjanit në gjendje kritike

Lajme

Tre të plagosurit në Hallaq të Lipjanit në gjendje kritike

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 21:26
Ilustrim

Në mjekim intensiv po vazhdojnë të qëndrojnë tre nga gjashtë të plagosurit e një ditë më parë, në fshatin Hallaq të madh të Lipjanit.

Sipas stafit mjekësor, gjendja e tyre është kritike dhe të njëjtit po trajtohen në klinikën Interne.

Njëri nuk u mbijetojë plagëve.

E tre persona të tjerë, po vazhdojnë të jenë në gjendje kritike.

Ata po trajtohen në QKUK, ndërsa janë në mjekim intenziv.

Këto janë pasojat e një përleshje të armatoaur që ndodhi mes dy familjeve të premten në mëngjes, në fshatin Hallaq të madh të Lipjanit.

Në hapësirën e QKUK-së, edhe këtë të shtune u panë zyrtarët policor.

Madje të njejtit po ruanin edhe për së afërmi të plagosurit.

Deri më tani nuk dihen motivet që shtynë deri në këtë përleshje me armë, ani pse dy familjet janë fqinj nga fshati Ribar i Madh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat