Burjani: Kosova është Shtet pa Ministër të Punëve të Jashtme - Bota Sot
Burjani: Kosova është Shtet pa Ministër të Punëve të Jashtme

Lajme

Burjani: Kosova është Shtet pa Ministër të Punëve të Jashtme

Nga: B.F Më: 15 korrik 2020 Në ora: 13:34
Blerim Burjani

Juristi Blerim Burjani përmes një postimi të tij në "Facebook" ka shkruar se Kosova është Shtet pa Ministër të Punëve të Jashtme .

Ai ka thënë që Kuvendi i Kosovës duhet të kërkojë shkarkimin e njerzëve jo kompetent në dikastere qeveritare,transmeton “Bota sot”.

Sipas tij Kuvendi duhet t’i shkarkoj të gjithë ministrat që janë pa bazë profesionale.

Postimi i plotë:

KOSOVA SHTET PA MINISTER TE PUNVE TE JASHTME

Kosova nuk ka minister te MPJ, eshte caktuar nje njeri me krye pune te paritse, nga mos dija fare per diplomacin e as per ndonje teme tjeter, ky njeri do te merret vetem me emrime partiake te diplomateve dhe lojrave per vende pune ne MPJ.Kuvendi i Kosoves duhet te kekroje shkakrimin e njerezve jo kompetent ne dikastere qevevritare.Kuvenid eshte organi me i lart i cili i shteti dhe duhet te shkakrkoj te jgithë ministrat qe jane caktuar pa ndonje baze profesionale as kurrcfare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat