Meta: Kënaqësi të prisja në takim vëllazëror përfaqësuesit e dy familjeve heroike - Bota Sot
Meta: Kënaqësi të prisja në takim vëllazëror përfaqësuesit e dy familjeve heroike

Lajme

Meta: Kënaqësi të prisja në takim vëllazëror përfaqësuesit e dy familjeve heroike

Më: 15 korrik 2020 Në ora: 14:01
Ilir Meta ,Bekim Jashari, Ramiz Lladrovci.

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, ka pritur në takim përfaqësuesit e dy familjeve historike të Kosovës, kryetarin e Skenderajt Bekim Jashari, dhe atë të Drenasit Ramiz Lladrovci.

Meta me mysafirët ka bashkëbiseduar për situatën me Covid-19 në të dyja vendet.

Postimi i plotë:

“Kënaqësi të prisja sot në një takim vëllazëror përfaqësuesit e dy familjeve heroike, Jasharaj dhe Lladrovci, z.Bekim Jashari dhe z.Ramiz Lladrovci, kryetarë të dy komunave emblematike të Kosovës, Skënderaj dhe Drenas të Drenicës heroike.  Bashkëbiseduam hapur mbi situatën në vendet tona, për tejkalimin sa më të lehtë dhe të shpejtë të pasojave të pandemisë COVID-19, si dhe për gjendjen aktuale ekonomike, veçanërisht me afrimin e pikut të sezonit turistik. Besimplotë se udhëheqësit dhe institucionet e Kosovës, në bashkëpunim, do i fitojnë të gjitha sfidat”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat