“Urrejtja e argatit të Beogradit ndaj Rugovës”, ja çfarë i kanë bërë bustit të presidentit historik - Bota Sot
“Urrejtja e argatit të Beogradit ndaj Rugovës”, ja çfarë i kanë bërë bustit të presidentit historik

Lajme

“Urrejtja e argatit të Beogradit ndaj Rugovës”, ja çfarë i kanë bërë bustit të presidentit historik

Nga: D.RR Më: 6 gusht 2020 Në ora: 10:30
Ibrahim Rugova

Një bust i presidentit Rugova në Shqipëri, është hequr dhe është vendosur në një parking të një garazhe afër një hoteli në Durrës.

Kështu ka shkruar ish presidenti dhe kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha.

Ai ka publikuar foto, teksa në mbishkrim ka shkruar “Urrejtja e argatit të Beogradit ndaj presidentit Rugova”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat